Kącik do nauki w pokoju dziecka – o czym warto pamiętać? (Jakie krzesło,biurko itp)

Kącik do nauki dla przedszkolaka Tak, już maluchy powinny mieć zaaranżowaną w swoim pokoju przestrzeń do nauki, choć na tym etapie będzie to raczej miejsce do wykonywania prac plastycznych i kreatywnych zabaw. Warto jednak wyrabiać dobre nawyki i dbać o zdrowie malucha – a dobrze dobrany stolik i krzesło na pewno temu sprzyjają. U najmłodszych… Czytaj dalej Kącik do nauki w pokoju dziecka – o czym warto pamiętać? (Jakie krzesło,biurko itp)

Łóżko do pokoju dziecka – rozkładane czy nie?

Wybór łózka do pokoju dziecka to jedna z najważniejszych decyzji dotyczących umeblowania pomieszczenia. Wygodne łózko z dobrze dobranym materacem to nie tylko gwarancja komfortowego snu, tak ważnego w życiu małego człowieka, ale też zdrowego kręgosłupa. Jakie łózko wybrać? Wielu rodziców, szczególnie gdy ma do dyspozycji niewielki pokój dla dziecka, rozważa zakup rozkładanego łózka. W dzień… Czytaj dalej Łóżko do pokoju dziecka – rozkładane czy nie?

Niezbędne akcesoria w pokoju małego ucznia

Urządzenie pokoju dla pierwszoklasisty to nie lada wyzwanie. Z jednej strony to jeszcze małe dziecko kochające beztroską zabawę, z drugiej – już poważny uczeń. Jak to połączyć? Dzięki odpowiednim meblom i akcesoriom zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni będzie znacznie łatwiejsze. Podstawa to wydzielenie w pokoju dziecka stref ze względu na rodzaj aktywności. W pokoju małego ucznia niezbędny… Czytaj dalej Niezbędne akcesoria w pokoju małego ucznia

Wybór łóżka piętrowego – na co zwrócić uwagę?

Łóżko piętrowe to popularne rozwiązanie do pokoju dziecięcego dzielonego przez rodzeństwo. Pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni, a poza tym dzieci zwykle uwielbiają łóżka piętrowe. Z tego względu nawet w pokojach dla jednego dziecko stosuje się niekiedy specyficzną formę łóżka piętrowego, czyli łóżko na antresoli bądź podwyższeniu. Jak wybrać tego typu mebel, by był bezpieczny, wygodny i… Czytaj dalej Wybór łóżka piętrowego – na co zwrócić uwagę?