Podnóżki – ratunek dla stóp i nóg po ciężkim dniu

Podnóżki to meble, które na długi czas zniknęły z naszych domów. Wyszły z mody, uznano je za relikt dawnych czasów tak jak szezlong czy toaletkę – nie pasowały do niewielkich przestrzeni, jakimi zwykle dysponują mieszkańcy bloków. A jednak powoli zaczynają wracać do łask. Jak to się stało?

Z pewnością triumfalny powrót podnóżków zawdzięczamy Skandynawom, którzy zawładnęli naszą wnętrzarską wyobraźnią, dzięki czemu lekkie meble z naturalnego drewna i biel wyparły groszkowe ściany i ciężkie, skórzane kanapy. A kwintesencją stylu skandynawskiego jest komfort – wzmocniony jeszcze modą na hygge, czyli przytulność i ciepło, co ma być głównym powodem skandynawskiego poczucia szczęścia i zadowolenia z życia.

Słowem – nie patrzymy już na wielkość pomieszczeń, a myślimy o wygodzie. A dla tej podnóżki są wręcz niezastąpione.

Podnóżek do kanapy
Ustawienie przy kanapie podnóżka to znakomite rozwiązanie. Ten niewielki mebel nie będzie zagracał przestrzeni, a pozwoli oprzeć nogi zmęczone po całym dniu, co z pewnością nieco im ulży. Tapicerowany podnóżek nie musi być z tego samego zestawu, co sofa – dziś w aranżacji wnętrz odchodzi się od meblowania pomieszczeń gotowymi kompletami. Podnóżek może nawet mocno kontrastować z kanapą – ważne, by zachować stylistyczną spójność. A dla najmłodszych członków rodziny będzie znakomitym siedziskiem – to jego dodatkowa funkcja.

Podnóżek do fotela
Odpoczynek w fotelu jest bardziej komfortowy, gdy nie musimy opierać stóp na podłodze. I choć niektórzy uwielbiają zwinąć się w kłębek, zapadając w miękkim fotelu, inni wolą rozwiązać ten problem, dobierając do fotela podnóżek. Producenci zauważyli już ten trend i coraz częściej w sklepach z meblami znajdziemy szeroką ofertę foteli z podnóżkami.

W roli podnóżka
Mebel, który będzie nam służył do oparcia stóp nie musi być klasycznym podnóżkiem. Szczególnie w niewielkich przestrzeniach znakomicie sprawdzają się meble wielofunkcyjne. W roli podnóżka może więc wystąpić skrzynka z tapicerowanym obiciem, która poza tym jest dodatkowym siedziskiem. Także wszelkiego rodzaju pufy idealnie nadają się, by oprzeć o nie nogi. A gdy zależy nam na oszczędności miejsca, możemy wybrać puf zamykany, z dodatkowym miejscem do przechowywania. Ważne, żeby mebel ten był odpowiedniej wysokości.

Podnóżek do pokoju dziecięcego
W pokoju dziecięcym podnóżek na początku będzie służył jako siedzisko, jednak już mały uczeń chętnie skorzysta z niego, by oprzeć stopy podczas wypoczynku czy nauki. Popularnym rozwiązaniem do pokojów dzieci i nastolatków są miękkie pufy – worki, które w komplecie mają mniejszy puf służący jako podnóżek. Oczywiście mniejszy worek może być też wykorzystywany do siedzenia, czy np. jako miękka poduszka. Akcesoria te są często bardzo kolorowe lub wzorzyste – mały fan futbolu na pewno doceni zestaw składający się z dużej piłki – fotela i małej piłki – podnóżka. Oglądanie meczu na takim fotelu to prawdziwa przyjemność.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *