Trendy w wyposażeniu łazienki – jakie umywalki sa teraz modne?

W wyposażeniu łazienek trendy zmieniają się wolniej, niż gdy mówimy o innych pomieszczeniach, dłużej dominują tu elementy tradycyjne. Jednak moda dosięga też łazienek. Jakie umywalki są dziś popularne/ Oto najciekawsze trendy związane z wyposażeniem łazienki.

Nietypowe materiały i kolory
Klasyka to biała umywalka ceramiczna. Dziś coraz częściej uważana jest za nieco nudną i banalną. Modne są mniej typowe materiały. Coraz większą popularnością cieszą się umywalki ze szkła. Znajdziemy je nawet w niedrogich supermarketach budowlanych, jednak najlepsze są te wykonane z włoskiego szkła Azurro, są też znacznie droższe. Szkło może być przezroczyste, lub barwione. Bardzo modne są umywalki czarne, czerwone lub o barwie butelkowej zieleni, duża popularnością cieszą się barwy klasycznie przypisywane do łazienki: granat, niebieski czy turkus.
A jeśli ceramika to już nie biała i błyszcząca, a kolorowa, o wyraźnej fakturze. Miłośnicy nietypowych rozwiązań znajdą je w niewielkich, rzemieślniczych pracowniach. Umywalki wykonywane są z twardej gliny, a następnie pokrywane szkliwem. Mogą być a naturalnym kolorze, lub ręcznie malowane we wzory. Ręcznie robione umywalki często mają tez nie do końca regularne kształty, co ma podkreślić, że nie mamy do czynienia z produkcją masową. Można też zamówić umywalkę o bardzo nietypowej formie, np. w kształcie liścia, ryby czy muszli.

Coraz wyraźnej widocznym trendem w wykończeniu łazienki jest drewno. Teraz i umywalka może być drewniana, jednak warto pamiętać, że to rozwiązanie bardzo kosztowne. Wykonane z drewna umywalki wymagają też wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi środkami. Trzeba jednak przyznać, że ich wygląd wart jest włożonego wysiłku.
Zupełnie inne stylistycznie, ale nie mniej modne są umywalki betonowe. Beton od kilku sezonów coraz śmielej wkracza do naszych wnętrz, już nie tylko tych utrzymanych w stylu loftowym. Świetnie zgrywa się z modnym dziś minimalizmem – jego prostota i surowość są też ciekawą alternatywą dla wszechobecnego stylu skandynawskiego.

Umywalki nablatowe
Kolor i materiał to jedno, trendy dotyczą też sposoby mocowania umywalki. Powoli do lamusa odchodzą te mocowane na ścianie z widocznym syfonem. Wciąż popularne są umywalki obudowane szafką, bo to praktyczne rozwiązanie idealne do niewielkich łazienek np. w blokach. Jednak najmodniejsze są umywalki nablatowe – taka forma montażu pozwala w pełni wyeksponować ich formę. Często umywalki nablatowe są okrągłe lub owalne, mogą być kolorowe, lub zupełnie proste.
Trendem, który jest związany raczej z funkcjonalnością niż z samym wyglądem łazienki jest montowanie dwóch umywalek. To rozwiązanie idealne dla dużych rodzin. Pozwala zdecydowanie zmniejszyć konflikty towarzyszące porannemu szykowaniu się do szkoły czy wieczornemu myciu zębów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *