Pomysły na siedziska do przedpokoju!

Nawet w niewielkim przedpokoju warto wygospodarować miejsce na siedzisko, z którego można skorzystać, gdy chcemy założyć buty. Jakie miejsce do siedzenia najlepiej sprawdzi się w przedpokoju? Podpowiadamy kilka ciekawych rozwiązań.

Niewielki stołek lub taboret
To rozwiązanie idealne, gdy dysponujemy niewielkim metrażem. W takiej sytuacji warto jednak zadbać, by ten niewielki mebel nie był pozbawiony charakteru. Wystarczy, że jego siedzisko będzie tapicerowane tkaniną o ciekawym wzorze i od razu zyskamy ciekawy akcent we wnętrzu. Taboret może być też pokryty skórą lub nawet futrem – ważne, by pasował stylistycznie do wystroju przedpokoju. Jeśli w domu są małe dzieci, zadbajmy by one także mogły wygodnie usiąść i dobierzmy do kompletu taboret odpowiednio niższy.

Puf ze schowkiem
To mebel, który nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym jest bardzo praktyczny. W środku możemy schować np. kapcie czy akcesoria do pielęgnacji obuwia.

Szafka na buty z siedziskiem
W sklepach znajdziemy duży wybór niskich szafek na buty, których górna część jest jednocześnie wygodnym siedziskiem. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Ważne jednak, by kupić szafkę dostosowaną do takiego użytkowania – zwykły mebel służący do przechowywania butów może być za mało wytrzymały, by pełnić funkcję siedziska.

Ławeczka do przedpokoju
Idealne rozwiązanie, jeśli dysponujemy większym metrażem. Ławeczka może być tapicerowana, dzięki czemu stanowi ciekawy akcent we wnętrzu, szczególnie, gdy jest bogato zdobiona. Zwykle ma też półkę, na której możemy ustawić kapcie, gdy wychodzimy z domu – ułatwia to utrzymanie porządku w przedpokoju.

Siedzisko będące elementem zabudowy
Jeśli kupujemy gotową zabudowę do przedpokoju lub projektujemy ją i zamawiamy na wymiar, siedzisko może być jej integralnym elementem. Zwykle znajduje się we wnęce obudowanej szafami i półkami. Często nad siedziskiem zlokalizowane są wieszaki na odzież i półki na dodatki. Siedzisko jest też dobrym sposobem na wykorzystanie miejsca tuż pryz wejściu do mieszkania – trudno umieścić tam szafki czy półki, a wnęka z miejscem do siedzenia zmieści się idealnie.
Bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest też siedzisko niejako „wycięte” w zabudowie, które nie wystaje poza linię mebli. Może być prostokątna lub okrągła i wyróżniać się kolorem – świetnie sprawdzi się, gdy reszta zabudowy jest gładka i biała. W tego rodzaju wnęce, poza miejscem do siedzenia, możemy też zamontować wieszaki na odzież, torebkę czy klucze – dzięki temu rozwiązaniu na pewno wychodząc z domu o niczym nie zapomnimy!

Nietypowe siedziska do przedpokoju
Oczywiście powyższe rozwiązania to nie wszystko – granicą jest tu fantazja właścicieli. W przedpokoju można np. zamontować składane siedzisko przypominające element wyposażenia pociągu czy autobusu. Sporą popularnością cieszą się też siedziska robione na bazie palet do transportu towarów.
 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Przedpokój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *