Nowoczesne wieszaki do przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie traktowane często nieco po macoszemu. Istotnie, nie spędzamy w nim za wiele czasu, warto jednak pamiętać, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a to właśnie przedpokój jest tym miejscem, które od razu widzą wszyscy wchodzący do mieszkania. Dlatego powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też dopracowany w szczegółach, by pierwsze wrażenie było jak najlepsze.

Jednym z detali, które pozwalają nadać przedpokojowi charakter bez ponoszenia dużych kosztów są wieszaki. Dobrze dobrane potrafią odmienić wnętrze. Rzecz jasna są też praktyczne, bo choć przedpokój, w którym wszystkie ubrania i akcesoria są schowane do szaf świetnie prezentuje się na zdjęciach w magazynie wnętrzarskim, w praktyce potrzebujemy wieszać gdzieś odzież.

Jaki wieszak wybrać, by połączyć funkcjonalność i efektowny wygląd?
Wieszak stojący interesująco prezentuje się, jeśli ma np. formę manekina. Choć to mało praktyczny przedmiot, od razu przyciąga wzrok wszystkich wchodzących. I jest świetnym miejsce, by zostawić kapelusz!
W przedpokoju utrzymanym w prostym i nowoczesnym stylu ciekawie będzie wyglądał wieszak ścienny będący wariacją na temat kultowego projektu amerykańskiego pod nazwą Hang it All. Charakterystycznym elementem są kolorowe kulki, na których wieszamy ubrania. To dobry sposób by ożywić przedpokój utrzymany w stonowanych barwach.
Jeśli stawiamy na styl boho, możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i kontrolowaną zabawę kiczem. Wieszak w kształcie głowy jelenia to prawdziwy hit!
Dla osób lubiących design z dystansem i przymrużeniem oka przeznaczone są wieszaki w formie zabawnych napisów. Trudno nie uśmiechnąć się, wieszając kurtkę pod metalowym napisem „Rozbieraj się” czy „Tam są drzwi”. W podobnym stylu utrzymane są też wieszaki zdobione różnymi kształtami wycinanymi z metalu, np. chmurkami. Ich zaletą jest to, że zwykle stanowią komplet kilku wieszaków, które możemy rozmieścić na ścianie tak, by użytkowanie było jak najwygodniejsze.
Nie brak też projektów naprawdę unikatowych, tak jak przeznaczony dla miłośników Warszawy wieszak w kształcie Pałacu Kultury.
Rzecz jasna wieszaki nie zawsze muszą być fikuśne. Prostota też ma swój urok, o czym świadczy ogromna popularność stylu skandynawskiego. Klasyczny drewniany wieszak o prostym kształcie to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na stonowanym wnętrzu.

Jak rozmieścić wieszaki, żeby było funkcjonalnie?
Poza typowymi wieszakami ściennymi warto pomyśleć umieszczeniu w okolicy drzwi kilku mniejszych np. na klucze. A jeśli w domu mieszka też pies, przyda się osobny wieszak do przechowywanie smyczy i kagańca, by były pod ręką. Dobrze też pomyśleć o najmłodszych domownikach. Wieszaki umieszczone niżej, na wysokości dziecięcych rak zdecydowanie ułatwiają naukę dbania o porządek i odwieszania ubrania na miejscu zaraz po powrocie do domu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Przedpokój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.