Nietypowe szafki łazienkowe

Mogłoby się wydawać, że aranżacje łazienkowe sa odporne na trendy. Rzeczywiście, dominuje klasyka – wszechobecna lśniąca biel, niekiedy nieco naturalnego drewna w stylu skandynawskim, do tego kafelki i szkło. A jednak można inaczej! Także w urządzaniu łazienki możemy wykorzystać elementy nietypowe, użyć własnoręcznie odrestaurowanych mebli (niekoniecznie oryginalnie przeznaczonych do tego pomieszczenia) i postawić na wnętrzarskie DIY, dzięki czemu uzyskamy wnętrze jakże inne od tego, co pokazywane jest w katalogach.

Oto kilka podpowiedzi, jak wykorzystać nieoczywiste rozwiązania w łazience.

Szafka pod umywalkę
Kto powiedział, że musi pochodzić z kompletu przeznaczonego do wyposażenia łazienki? W tej roli równie dobrze sprawdzi się stara, drewniana szafka upolowana w serwisie ogłoszeniowym lub na pchlim targu. Oczywiście zmiana przeznaczenia mebla będzie wymagała sporo pracy – szafkę trzeba starannie oczyścić, a następnie zabezpieczyć. Można użyć samego lakieru bezbarwnego, gdy chcemy podkreślić naturalny wygląd drewna, jednak interesujący efekt uzyskamy, malując mebel farbą kredową i dopiero potem lakierując. Lakier jest tu elementem niezbędnym, bo chroni drewno przed wysoką wilgotnością typową dla łazienki.

Podstawą dla umywalki – jeśli wybierzemy model nablatowy – może być też stary stół czy biurko z szufladami. Wciąż oryginalnym, choć nieco już ogranym rozwiązaniem jest wykorzystanie stolika od maszyny do szycia. Gdy umywalkę ustawimy na delikatnej komodzie o giętych liniach, uzyskamy subtelny efekt retro, a gdy wybierzemy fakturę przecieranego i bielonego drewna – wnętrze utrzymane będzie w stylistyce chabry chic, idealnej do modnej, kobiecej łazienki.

Drabina w roli regału
Zwykła drabina oparta o ścianę łazienki i zaczepiona ostatnim szczebelkiem na haczykach, by zagwarantować stabilność to idealna baza do przechowywania drobiazgów. Wystarczy Zawiesić na niej koszyczki i pojemniki. Szczeble drabiny posłużą też jako wieszaki na ręczniki – nie musimy przecież przechowywać ich tradycyjnie – na wieszakach przytwierdzonych do ściany czy drzwi. Coraz wyraźniej widocznym trendem jest też wprowadzanie do łazienki roślin doniczkowych – one też znajdą swoje miejsca w pojemnikach wiszących na drabinie.
Jeśli potrzebujemy bardziej rozbudowanego regału, wystarczy do szczebelków drabiny przytwierdzić przycięte na wymiar płyty mdf, z których powstaną wygodne półki.

Meble ze skrzynek
Drewniane skrzynki to znakomita baza to wykreowania oryginalnej zabudowy łazienkowej. Można zawieszać je na ścianie pojedynczo lub łączyć moduły w większą całość. Znakomicie nadają się do przechowywania kosmetyków, ręczników i innych akcesoriów, jakich używamy zwykle w łazience. Dzięki możliwości łatwego pomalowania pozwalają też na uzyskanie takiej kolorystyki, jaką sobie wymarzymy – bez konieczności dostosowywania się do oferty producentów klasycznych mebli łazienkowych.
 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *