Jakie krzesła do kuchni wybrać?

Kuchnia nie bez powodu nazywana jest sercem domu. Często służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale też przyciąga domowników i gości, by posiedzieć z kubkiem kawy czy herbaty. Dlatego ważne jest, by w kuchni znalazł się choć niewielki kącik, gdzie można usiąść. Jakie krzesła przydadzą się w tym pomieszczeniu?

Wszystko zależy od wielkości kuchni. Jeśli jest duża, możemy w niej zaaranżować pełnowymiarowy kącik jadalniany. Wówczas przy stole powinny stanąć klasyczne, wygodne krzesła. Ważne, żeby były dopasowane stylistycznie do całego wnętrza. W kuchni utrzymanej w stylu skandynawskim sprawdzą się krzesła z naturalnego, jasnego drewna. Jeśli stawiamy na stylistykę rustykalną, dopasujmy do niej krzesła nieco retro, np. z okrągłymi siedziskami i ażurowymi oparciami. Niekoniecznie musza być od kompletu. Bardzo interesująco wyglądają stare krzesła poddane renowacji. Ważne, by był element łączący wszystkie egzemplarze – możemy np. pomalować drewniany stelaż na biało, a każde siedzisko pokryć materiałem tapicerskim o identycznym wzorze, ale innym odcieniu. Tego rodzaju zabiegi sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru i pokazuje indywidualność gospodarzy. Decydując się jednak na krzesła tapicerowane, warto pamiętać, że są one dość wymagające jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Szczególnie przy małych dzieciach lepiej mogą sprawdzić się krzesła ze zdejmowanymi pokryciami, które można uprać lub z siedziskami skórzanymi czy z materiałów skóropodobnych.

Jeśli kuchnia jest nowoczesna i minimalistyczna, w kąciku jadalnianym efektownie będą wygadały krzesła gięte, o nieoczywistych kształtach i wykonane z tworzywa sztucznego. Mogą być transparentne i nierzucające się w oczy, lub wręcz przeciwnie – w intensywnych kolorach, przez co staną się najmocniejszym akcentem w kuchni.

Krzesła do małej kuchni

Na niewielkim metrażu trudno ustawić stół z krzesłami – zwykle w takiej sytuacji posiłki spożywane są w innym pomieszczeniu. Mimo to warto wygospodarować choć kawałek blatu, przy którym można usiąść z kubkiem kawy. Wówczas zamiast klasycznych krzeseł dobrze sprawdzą się hokery, czyli wysokie stołki barowe. Wyglądają nowocześnie i oryginalnie, a jednocześnie są bardzo praktyczne. Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca, warto wybrać hokery, które możemy wsunąć pod blat, gdy nie są używane. W kuchni dobrze sprawdzają się też niższe stołki – pozwalają przysiąść na chwilę, a nie zajmują wiele miejsce.

Sposobem na niewielką kuchnię są też krzesła sztaplowane, czyli o takiej konstrukcji, że można je ustawiać jedno na drugim, dzięki czemu nie potrzebujemy wiele miejsca na ich przechowywanie.
Wybierając krzesła do kuchni warto pamiętać, że estetyka jest bardzo ważna, ale krzesła muszą być przede wszystkim wygodne. I dopasowane do naszych potrzeb oraz stylu życia domowników.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.