Krzesła do salonu – najnowsze trendy

Stół w salonie to miejsce szczególnie ważne w każdym domu. Szczególnie, że już od dawna salon nie jest wyłącznie reprezentacyjnym pomieszczeniem, gdzie przyjmujemy gości, a sercem domu – to tutaj toczy się życie całej rodziny. Przy stole w salonie często jemy codzienne posiłki – o ile nie dysponujemy kuchnią z jadalnią – tutaj dzieci często rozkładają zeszyty, tutaj rodzina gra w gry planszowe. Coraz częściej przy stole w salonie pracujemy też przy laptopie – w wielu zawodach mobilna praca jest możliwa. Dlatego tak ważne jest, by stół i krzesła w salonie były nie tylko piękne – ten mebel narzuca ton całemu pomieszczeniu! – ale też wygodne. Jak je wybrać?

Najlepszy będzie stół z litego drewna, trzeba jednak liczyć się z tym, że takie stoły są najdroższe – zdecydowanie mniej zapłacimy za stół z płyty. Jednak to właśnie drewniany, solidny stół jest meblem, który posłuży nam przez lata, a niekiedy może być używany przez kolejne pokolenia. Właśnie! Szukając stołu do salonu, nie musimy ograniczać się do oferty sklepów meblowych, która jest dość standardowa. Drewniane stoły po latach nie tracą nic ze swojego uroku – może gdzieś na strychu czy w piwnicy u rodziny znajdziemy zapomniany mebel, któremu przywrócimy blask? Metodą na to, by mieć piękny i unikalny stół jest też zamówienie go u stolarza – rzemieślnika. Może to być mebel klasyczny, a może – bardzo oryginalny, na przykład z pęknięciami, których nie maskujemy, tylko zabezpieczamy żywicą. Stół może mieć też nieregularny kształt.
W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się coś bardziej klasycznego, czyli niewielki stół z możliwością rozłożenia – idealne rozwiązanie, gdy od czasu do czasu potrzebujemy większego blatu np. na rodzinne uroczystości.

Jakie krzesła do salonu?
Projektanci wnętrz odradzają kupowanie kompletu: stół i krzesła. Choć to bezpieczne rozwiązanie, dziś modne jest mieszanie mebli – oczywiście z wyczuciem, by całość była harmonijna. Najodważniejsi mogą się pokusić o wybranie krzeseł o takiej samej formie, ale różniących się kolorem.

Jakie krzesła do salonu są dziś modne?
Od kilku sezonów wnętrzarskim hitem sa meble utrzymane w stylistyce lat 60. – dekady coraz częściej uważanej za złote lata design, także w Polsce. Najbardziej pożądane są rzecz jasna oryginały z tamtych lat, jednak współczesne meble inspirowany dawnym wzornictwem także pozwalają na urządzenie ciekawego wnętrza.
Nieodmiennie ogromną popularnością cieszą się też projekty inspirowane ikoną design – krzesłem DSR zaprojektowanym przez Eamesów. To charakterystyczny kształt z opływowym siedziskiem z tworzywa sztucznego na cienkich, drewnianych nóżkach. Rzecz jasna oryginalne krzesła Eamesów to obiekt pożądania każdego miłośnika dobrych wnętrz, jednak są bardzo drogie i trudno dostępne, dlatego większość osób decyduje się na modele nawiązujące do tego projektu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.